Dni Patrona

I. Dorożko

H.Sienkiewicz portretZapraszamy w dniach od 8 do 12 maja do wspólnego świętowania Dni Patrona. Propozycje konkursów:

Klasy I-III układają Sienkiewiczowskie puzzle, poznając przy okazji patrona szkoły (zakładka na stronie szkoły Patron szkoły).

Instrukcja: Każda klasa otrzyma 8 maja puzzle, które należy ułożyć i przykleić do kartki. Powstaną portrety, które posłużą do wykonania gazetek na korkowych tablicach na korytarzu. Na gazetkach mogą zawisnąć np. plastyczne prezenty dla Sienkiewicza (rysunki, kwiatki, życzenia).

Uczniowie V-VII wykonują prace plastyczne związane z utworami Henryka Sienkiewicza (przyda się dobra znajomość lektur).

Instrukcja: Na godzinach wychowawczych uczniowie wykonują ilustracje do znanych utworów Henryka Sienkiewicza (,,W pustyni i w puszczy”, ,,Quo vadis?”, ,,Janko Muzykant”). Prace wykonane dowolną techniką należy wyeksponować w klasie na gazetce poświęconej patronowi. Dołączyć proszę do każdej z nich karteczkę z: imieniem i nazwiskiem oraz klasą autora pracy, tytułem książki z jakiej pochodzi ilustracja).

Czwartoklasiści oraz ósmoklasiści napiszą ,,Dyktando o pióro Sienkiewicza”.

Instrukcja: Przygotujcie się do dyktanda, przeglądając informacje o Henryku Sienkiewiczu na stronie naszej szkoły w zakładce Patron szkoły. Do dyktanda przystąpią wszyscy uczniowie, którzy będą w szkole. Odbędzie się ono na jednej z wybranych lekcji. Dyktanda będą oceniane na poziomie klas czwartych i ósmych.

Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody! Zapraszamy do udziału w konkursach!

H.Sienkiewicz.JPG