• Z życia szkoły_11.jpg
 • Z życia szkoły_12.jpg
 • Z życia szkoły_13.jpg
 • Z życia szkoły_14.jpg
 • Z życia szkoły_15.jpg
 • Z życia szkoły_16.jpg
 • Z życia szkoły_17.jpg
 • Z życia szkoły_18.jpg
 • Z życia szkoły_19.jpg
 • Z życia szkoły_20.jpg
 • Z życia szkoły_21.jpg
 • Z życia szkoły_22.jpg
 • Z życia szkoły_23.jpg
 • Z życia szkoły_24.jpg
 • Z życia szkoły_25.jpg
 • Z życia szkoły_26.jpg
 • Z życia szkoły_27.jpg

Szkoła Pamięta 2021

J. Rucińska

Szkoła Pamięta  logotypJuż po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspominamy ważne rocznice, wydarzenia i postaci historyczne oraz dzielimy się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. 

W ramach akcji „Szkoła Pamięta” podjęliśmy następujące działania:

 1. Zorganizowaliśmy Wycieczkę patriotyczną.
 2. Odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci i poznaliśmy związaną z nimi historię.
 3. Uczciliśmy pamięć Żołnierza, Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, zapalając znicze, oddaliśmy hołd zasłużonemu bohaterowi Elbląga, walczącemu przeciwko władzy komunistycznej.
 4. Opracowaliśmy prezentację multimedialną, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca rocznicy historycznej; Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 5. W miesiącu listopadzie, poświęconym tradycji narodowej, uczniowie biorą udział w konkursach o tematyce historycznej.
 6. Zorganizowaliśmy wyjście do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, gdzie zetknęliśmy się z interaktywną wystawą, pełną zasobów cyfrowych, dotyczących zbiorów muzealnych. Zwiedziliśmy wystawy nt. historii miasta Elbląga. Niezwykle cenna lekcją multimedialną było mini kino w muzeum, gdzie obejrzeliśmy film z hologramem na temat historii miasta Elbląga - „Przeszłość i teraźniejszość”.

akcja - Szkoła Pamięta_1.jpg akcja - Szkoła Pamięta_2.png akcja - Szkoła Pamięta_3.jpg akcja - Szkoła Pamięta_4.jpg akcja - Szkoła Pamięta_5.jpg akcja - Szkoła Pamięta_6.jpg akcja - Szkoła Pamięta_7.jpg