Rodzinny międzyszkolny konkurs czytelniczy

P. Parzych

konkurs czytelniczy podzialem na roleSzkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w rodzinnym konkursie czytelniczym „Z podziałem na role”, który polega na nagraniu krótkiego słuchowiska z członkami rodziny.

Czytajmy wspólnie!

Regulamin konkursu...

Zgoda rodzica...

Czytaj więcej...

Odwiedził nas nie lada gość!

P. Parzych

spotkanie z pisarkąZa oknem mglisty listopadowy poranek otula wilgotną szarością mury naszej szkoły. Na sali gimnastycznej z głośników sączy się nastrojowa muzyczka. Na środku stoi wygodny szmaragdowy fotel, a na stoliku w porcelanowej filiżance przyjemnie paruje gorąca herbata. Dla kogo to wszystko? Dla naszego dzisiejszego gościa, na którego czekamy z niecierpliwością już od wielu dni.

Czytaj więcej...

Będziemy mieli gościa!

P. Parzych

pisarka Wioletta P.Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do naszej szkoły 18.11.2021 r. zawita autorka książek dla dzieci i dorosłych - WIOLETTA PIASECKA. Na autorskim spotkaniu nasz gość zdradzi nam tajniki swojej pracy i odpowie na pytania dotyczące jej książek i ich bohaterów. Wydarzenie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu:

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

P. Parzych

belka nprc

Nasza szkoła bierze udział w rządowym programie wieloletnim - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” - Priorytet 3 wspierającym rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Całkowita kwota dofinansowania to 15 000 zł, w tym 12 000 zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 3 000 zł od Urzędu Miasta Elbląg. Dzięki uczestnictwu w projekcie, nasza placówka zostanie wyposażona w wiele nowości wydawniczych, lektur i poradników.

Biblioteka zostanie wyposażona w nowy zestaw komputerowy oraz drukarkę etykiet. W celu stworzenia przytulnego miejsca dla czytelnika planujemy zakup fotela „uszak”, lampy i stojaków na książki. Dla uatrakcyjnienia i uwspółcześnienia wymiaru czytelnictwa wyposażymy bibliotekę w czytniki e-booków.

Czytaj więcej...