Mała Akademia Językowa SP 4

 

logo MAJ SP4W naszej Małej Akademii Językowej SP4 organizujemy dodatkowe zajęcia językowe dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności językowe, interesują się kulturą krajów anglojęzycznych, a w przyszłości nawet pracą w środowisku międzynarodowym. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły, a w dobie pandemii również online. Nasze cele to przede wszystkim poszerzanie zainteresowań i pomoc w przezwyciężaniu barier językowych oraz wzmacnianie wiary we własne kompetencje językowe, a także budowanie doświadczenia posługiwania się językiem obcym jako narzędziem realizacji różnego rodzaju projektów, często w ramach współpracy międzynarodowej.

Regulamin MAJ

Film - MAJ

 

  DMG-20191015-WA0009.jpg DMG-20191015-WA0020.jpg GMG-201812.jpg IMG_0581.jpg IMG_20181217_115338.jpg konferencja 2.png konferencja.png projekt fit to nie kit.jpg


 

Paddy's Day

K. Pedersen

figurki17 marca to dla każdego Irlandczyka dzień wyjątkowy. Paddy's Day, czyli święto patrona Zielonej Wyspy - św. Patryka - wyróżnia się w kalendarzu zwykłych dat istną eksplozją celtyckiej muzyki, koloru zielonego (którego odcieniem jest szmaragdowy, czyli emerald green) i trwającymi kilka dni uroczystościami, w tym słynną paradą ulicami Dublina.

Studenci Małej Akademii Językowej również uczcili patrona Irlandii. W ramach konkurencji, za które na koniec roku najwytrwalsi zostaną nagrodzeni, sporządzili figurki Leprechaunów, czyli celtyckich skrzatów strzegących garnka złota na końcu tęczy (która, jak wiemy, powstaje podczas deszczu, a w Irlandii leje praktycznie na okrągło). 

Czytaj więcej...

Dear Santa...

K. Pedersen

Dear SantaJak nazywa się Święty Mikołaj po japońsku? A jak po francusku, niemiecku lub w języku swahili? Jeżeli jesteście ciekawi, zajrzyjcie na gazetkę Małej Akademii obok sali 202. Znajdziecie tam też listy do Świętego. Studenci Małej Akademii proszą w nich o wymarzone mazaki, ciepłe kocyki, a nawet o nowy fotel! Ale oprócz rzeczy materialnych proszą też o te wielkie i ważne, jak pokój na świecie i rozsądek dla rządzących. Każdy list jest inny, każdy jest wzruszający. Każdy zasługuje na spełnienie marzeń w nim zapisanych. 

Wesołych Świąt!

Czytaj więcej...

Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day

K. Pedersen

swieto dziekczynieniaMała Akademia Językowa postawiła sobie za cel przybliżyć społeczności naszej szkoły wszystko, co wiąże się z tajemniczym Świętem Dziękczynienia. Plakaty z informacjami na ten temat podziwiać można na gazetce obok sali 202. Zapraszamy do oglądania!

 

Czytaj więcej...

Konkurs

K. Pedersen

konkurs maj 1Dzisiaj studenci Małej Akademii wzięli udział w ogólnopolskich zmaganiach konkursowych "Forget-Me-Not". Musieli zapoznać się z treścią opowiadania, kilkoma powiedzonkami oraz słowami piosenek. A wszystko to w języku angielskim. Konkurs odbył się w formie online. Na przebrnięcie przez ponad 50 pytań uczniowie mieli jedynie 40 minut. Brawo za odwagę! Jesteśmy z Was dumni!

Czytaj więcej...