Od Juniora do Seniora

B. Sawicka

SP4   logo1Już 4 kwietnia rozpoczyna swą działalność klub aktywności osób starszych „Od Juniora do Seniora”. Adresatami projektu naszej szkoły są elbląscy emeryci, a honorowym patronatem objął go Prezydent Miasta – pan Witold Wróblewski.  Głównym jego celem jest stworzenie warunków do korzystania z zasobów placówki członkom społeczności szkolnej i lokalnej i angażowanie seniorów w działalność pozalekcyjną. To właśnie tu spotykać się będą różne pokolenia, by od siebie nawzajem czerpać radość tworzenia, umiejętności, wiedzę i doświadczenie.

4 kwietnia o godz. 15.00 w naszej sali gimnastycznej nastąpi inauguracja działań klubu. Rozpocznie ją występ najmłodszych członków szkolnej społeczności – uczniów klas II. Oddział  Sokołów zaprezentuje pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W kawiarnianej atmosferze goście będą mogli wysłuchać ciekawych prelekcji pełnomocnika prezydenta miasta ds. osób starszych, miejskiego rzecznika konsumentów, przedstawiciela policji, podejmujących aktualne problemy osób starszych. Młodzi zaproszą seniorów do sekcji klubu, w których następować będzie wymiana wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Pod okiem doświadczonych pedagogów działać cyklicznie będą sekcje: sportowa i komputerowa. Seniorzy będą mogli dzielić się także swymi umiejętnościami w dziedzinie krawiectwa, ogrodnictwa, sztuki kulinarnej, majsterkowania. Nasi nauczyciele i uczniowie zaproszą ich do wspólnych spacerów i poznawania tajemnic Elbląga, rekreacji, rozmów, w trakcie których chętnie wysłuchają wskazówek, rad i nowych propozycji działań.

Liczymy na aktywny udział w projekcie elbląskich seniorów będących fundamentem, na którym stoją młodzi. Ludzie z doświadczeniem życiowym mają wiele do zaoferowania ludziom młodym, a i ci ostatni mogą nauczyć czegoś mistrzów. Pamiętajmy o głębokiej prawdzie zawartej w sentencji: „Kto zapomina o starych, osłabia fundament, na którym stoi, i sam w starości zostanie zapomniany".

Zaproście do „czwórki” swoich dziadków, starszych sąsiadów, znajomych. Czekamy na Was 4 kwietnia o 15.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Juniorzy i seniorzy wracają do szkoły

Otwarcie Klubu Aktywności Osób Starszych „Od Juniora do Seniora”