„Ortoklasa”

K. Wyżlic

XII edycja Szkolnego Konkursu "Ortoklasa"

Regulamin konkursu

W konkursie „Ortoklasa” biorą udział uczniowie klas IV-VI. Przez cały rok trwają ich zmagania z polską pisownią – arcytrudną dziedziną nauki.

Raz w miesiącu wszyscy uczniowie piszą dyktando sprawdzające ich umiejętności ortograficzne. Wcześniej otrzymują zakres słownictwa, który gromadzą w zeszycie.

Materiał ćwiczeniowy jest również wywieszany na tablicy języka polskiego oraz umieszczany na stronie internetowej szkoły w zakładce ORTOKLASA.

Uczniowie mają obowiązek przygotować kartki na dyktando oraz zadbać o estetykę zapisu.

Osiągnięcia uczniowskie prezentują nauczyciele języka polskiego na lekcjach oraz wspólnie z uczniami dokonują analizy zawartości tekstu pod kątem trudności ortograficznych i dostarczają wskazówek dotyczących wykonania rzetelnej poprawy.

Wyniki poszczególnych zespołów klasowych oraz nazwiska najlepszych znawców ortografii ogłaszane są publicznie – na tablicy języka polskiego oraz na stronie internetowej szkoły

Najlepsza klasa (decyduje najwyższa średnia klasy z wszystkich przeprowadzonych dyktand w ciągu roku) otrzymuje tytuł Mistrza Ortografii i Puchar Przechodni „Ortoklasy”.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy, której celem jest poprawna polska pisownia.

Życzę powodzenia
Katarzyna Wyżlic

Materiał ćwiczeniowy

pażdziernik grudzień marzec maj

Puchar Ortoklasy wywalczyli uczniowie klasy VI b.

Gratulujemy!

mistrz ortoklasy 6b