„Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”

M. Stanecka

konkurs bezpieczni na drodzeJesień, to pora roku podczas, której elementy odblaskowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wiedzą o tym najlepiej laureaci XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Jestem widoczny - jestem bezpieczny na drodze”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Konkurs był formą realizacji zagadnień zawartych w programie Miejskiego Centrum BRD Nr 1 w Elblągu oraz opracowanym i wdrażanym w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu autorskim programie Małgorzaty Staneckiej promującym zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”, a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu.

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze”, który został przeprowadzony w ramach realizacji autorskiego programu Małgorzaty Staneckiej promującego zagadnienia bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, w szkole i w domu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”.

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0 – III miasta i gminy Elbląg, których prace oceniono na czterech poziomach:

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie  – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas 0;

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas I;

– formy plastyczne: rysunek, wydzieranka, wyklejanka, prace malarskie – dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas II;

– formy literackie: hasło, wiersz, opowiadanie – uczniowie klas III.

Na początku grudnia 2021 r. jury dokonało oceny:

– 97 prac plastycznych;

– 35 prac literackich.

Laureaci konkursu.

Konkurs plastyczny:

Dzieci z przedszkoli i uczniowie klas 0:

I miejsce: Wojciech Szilling - Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Kubusia, Aleksandra Borówko - SP 16, Zuzanna Duszyńska, Elżbieta Zachaj, Zosia Szcześniak - P 26, Gabrysia Leśniewska - P 33

III miejsce: Joanna Warunek - Przedszkole Niepubliczne WIKI, Hania Sęk - P 33.

Uczniowie klas I:

I miejsce: Filip Rutkowski - SP 8, Julia Kłosowska - SP 11, Ignacy Sąsiadek - SP 12, Igor Gotowała - SP 14.

II miejsce: Nikola Karcz, Amelia Wernerowicz - SP 4, Maja Szach - SP 11, Piotr Siemież, Nadia Śmieszna - SP 12, Laura Kowalewska, Aleksander Kłos - SP 14.

III miejsce: Aleksandra Jarząbek, Igor Marczuk - SP 4, Dominika Telega, Liwia Pernak - SP 12, Nadia Dzierżak - SP 15.

Uczniowie klas II:

I miejsce: Julia Jastrzębska - SP 4, Szymon Rakowski - SP 14, Laura Sekuła - SP 15.

II miejsce: Dziyana Matrosava - SP 9, Zuzanna Chmielewska - SP 15,

Konkurs literacki:

Uczniowie klas II:

Kategoria hasło:

I miejsce: Wojciech Milewski - SP 4.

Uczniowie klas III:

Kategoria wiersz:

I miejsce: Maria Karbownik - SP 14, Olaf Szyfelbajn - SP 19.

II miejsce: Zosia Wójcicka,  Oliwia Mielżyńska,  Julia Narbuntowicz - SP 15, Zofia Boroszko - SP 19.

III miejsce: Zuzanna Muszyńska, Bartosz Szuryński, Igor Szwedko - SP 14, Błażej Kamiński - SP 15.

Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zostały wręczone w uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Jestem widoczny – jestem bezpieczny na drodze” zgodnie z obostrzeniami COVID – 19.