Wesprzyj naszą inicjatywę: NASZ MURAL

P. Parzych

nasz muralCelem akcji jest stworzenie muralu, który będzie zdobił mur dzielący teren Szkoły Podstawowej nr 4 i Urząd Skarbowy.  Poprzez projekt, który zakłada upamiętnienie 500-lecia Legendy o Piekarczyku i 75-lecia Szkoły chcemy zamienić nieestetyczne ogrodzenie w wizytówkę dzielnicy.

Powierzchnia ściany wynosi ok. 110  m2.

Termin - koniec maja (odsłonięcie muralu podczas uroczystych obchodów jubileuszowych szkoły).

Mural będzie upiększał okolicę i pozytywnie wpływał na jej wizerunek.

Mur znajduje się w okolicy szkoły, przedszkoli, żłobka, ośrodka szkolno-wychowawczego, Urzędu Skarbowego, więc jest codziennie mijany przez uczęszczające do placówek dzieci, ich rodziców oraz innych mieszkańców. Projekt odpowiada na potrzebę wspierania społeczności lokalnej w angażowanie się w inicjatywy na rzecz dobra wspólnego. Realizacja projektu jest odpowiedzią na konieczność podejmowania działań sprzyjających integracji sąsiedzkiej, międzypokoleniowej.

Aby zrealizować naszą wspólną inicjatywę zamierzamy:

• zorganizować zbiórkę pieniędzy przy organizacji akcji tematycznych na terenie szkoły przez Stowarzyszenie Przyjaciół Czwórki,
  • aby zaangażować społeczność lokalną, przeprowadzić konkurs na projekt muralu oraz głosowanie na najlepszy projekt - grant na nagrody i rozpowszechnienie akcji podczas lokalnego/szkolnego festynu/ koncertu i w mediach,
  • zaprosić do współpracy grupę artystów/ wykonawców projektu na mural,
  • poszukiwać darczyńców i grantów na materiały do wykonania muralu/ płacenie wykonawcy.

Zobacz tutaj.

Chętnych darczyńców prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Czwórki