Kuchenne wariacje z mPotęgą

E. Krause

mpotega kuchenne wariacjePodczas cyklu spotkań z kuchennymi wariacjami uczestnicy projektu „Matematyczni zawodowcy” z grantu mPotęgi mieli okazję utrwalić wiedzę o zdrowym stylu życia i piramidzie żywieniowej. Przeliczali swoje BMI, analizując co mogą zrobić, aby je polepszyć.

Praktyczną część zajęć zaczęli od wyszukania przepisów na potrawy. Analizowania jakie i ile produktów jest nam potrzebnych. Zrobili przypuszczalną analizę finansową i złożyli zamówienie na wskazane produkty u Pani intendentki szkolnej.

Na następnych zajęciach uczniowie zaczęli od przygotowania swoich przepisów i skompletowania na wyznaczonych stanowiska produktów na potrawy. Bardzo dużo było zabawy podczas przygotowania potraw. Szczególną uwagę zwracałam uczestnikom na bezpieczeństwo przy używaniu elektronicznego sprzętu oraz podczas używania urządzeń grzewczych. Na koniec zajęć projektanci wspólnie spożyli potrawy, które przyrządzili.

mpotega_kuchenne_wariacje_1.jpg mpotega_kuchenne_wariacje_2.jpg mpotega_kuchenne_wariacje_3.jpg mpotega_kuchenne_wariacje_4.jpg mpotega_kuchenne_wariacje_5.jpg mpotega_kuchenne_wariacje_6.jpg