Matematyka w programowaniu

E. Krause

mpotega matematyka w programowaniuPodczas cyklu zajęć programistycznych dzieci odkrywały tajniki łamigłówki Wieża Hanoi. Samodzielnie układały wieżę i próbowały opracować właściwy algorytm.  Stopniowo zwiększały poziom trudności dokładając kolejne krążki wieży.

Odbyły się również zajęcia z wykorzystaniem maty do kodowania. Podczas tych zajęć uczestnicy projektu m. in. grali w statki oraz doskonalili znajomość tabliczki mnożenia.

Podczas kolejnych zajęć uczestnicy doskonalili umiejętności programistyczne korzystając z programu Scratch. Tworzyli programy rysujące różne figury geometryczne oraz obliczające pola i obwody tych figur.

Na zajęciach poświęconych robotyce składali robota a następnie sterowali i programowali robot przy wykorzystaniu aplikacji na telefonach i tabletach.

mpotega_matematyka_w_programowaniu_1.jpg mpotega_matematyka_w_programowaniu_2.jpg mpotega_matematyka_w_programowaniu_3.jpg mpotega_matematyka_w_programowaniu_4.jpg mpotega_matematyka_w_programowaniu_5.jpg mpotega_matematyka_w_programowaniu_6.jpg