MegaMisja

R. Szocik

megamisja loga2Dnia 30.05.2016 r. ogłoszono wyniki naboru świetlic szkolnych do edycji 2016/2017 programu Mega Misja (https://megamisja.pl/). W czasie trwania rekrutacji wpłynęło 725 kompletnych wniosków wraz z filmami konkursowymi! Do programu - zgodnie z regulaminem - przyjęto 300 świetlic wśród nich film z naszej szkoły autorstwa Roman Szocika nauczyciela informatyki i wychowawcy świetlicy. Poniżej cytat z maila od Mega Misji dla nas:

„Wasze zgłoszenie nas urzekło i dlatego zapraszamy Was - oraz uczniów spędzających swój wolny czas pod Waszą opieką w świetlicach - do wspólnej przygody z Mega Misją. Serdecznie Wam gratulujemy!"

Co nam daje Mega Misja? Wychowawcom uczestniczącym w programie udostępniony będzie portal Mega Misji, w którym znajdą oni gotowe scenariusze zajęć świetlicowych na temat bezpiecznego i twórczego korzystania z nowych mediów. Proponowane tematy pomogą uatrakcyjnić nauczycielom plan pracy świetlicy szkolnej.

Aby trafić w potrzeby dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w Mega Misji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie naszej placówki.

Film do pobrania i obejrzenia.

Pierwsza misja za nami "Korzystanie z informacji"

„Złapiemy Psotnika - prawda czy fałsz?"

„Superbohaterowie nie tylko w sieci"

„Julka i Kuba poznają zasady bezpiecznego korzystania z mediów”