• Z życia szkoły_11.jpg
 • Z życia szkoły_12.jpg
 • Z życia szkoły_13.jpg
 • Z życia szkoły_14.jpg
 • Z życia szkoły_15.jpg
 • Z życia szkoły_16.jpg
 • Z życia szkoły_17.jpg
 • Z życia szkoły_18.jpg
 • Z życia szkoły_19.jpg
 • Z życia szkoły_20.jpg
 • Z życia szkoły_21.jpg
 • Z życia szkoły_22.jpg
 • Z życia szkoły_23.jpg
 • Z życia szkoły_24.jpg
 • Z życia szkoły_25.jpg
 • Z życia szkoły_26.jpg
 • Z życia szkoły_27.jpg

Powrót do szkoły

S. Baranowska

powrot do szkolyDnia 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Podczas tegorocznej inauguracji Dyrekcja powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne przesłanie skierowała do młodzieży z klas ósmych oraz do tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w murach SP4. Wszystkim życzyła wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. W tym dniu nie zabrakło także przemowy radnego miasta i jednocześnie nauczyciela naszej szkoły, Pana Marka Pruszaka, który wspomniał odwagę żołnierzy walczących podczas II wojny światowej i nawiązał do słów Jana Pawła II:

 „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte”.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie wraz  z wychowawcami udali się do klas. Atmosfera tego pierwszego, powakacyjnego spotkania była bardzo przyjemna, a korytarze szkoły na nowo wypełnił śmiech dzieci.

powrot_do_szkoly11.jpg powrot_do_szkoly12.jpg powrot_do_szkoly13.jpg powrot_do_szkoly14.jpg powrot_do_szkoly15.jpg powrot_do_szkoly16.jpg powrot_do_szkoly17.jpg powrot_do_szkoly18.jpg